Červená Lhota

Zámek Červená Lhota je krásné místo obklopené rybníkem, které můžete znát z mnoha pohádek, z nichž nejznámější je pro nás asi Zlatovláska. Díky nezaměnitelné architektuře a Kapli Nejsvětější trojice je zámek oblíbenou lokalitou pro pořádání svateb, takže se vám klidně může stát, že tu v sezóně potkáte i skutečné princezny. Zdi zámku pamatují už 15.století.

Červená Lhota je od nás sice vzdálená 36 km, ale to není žádná překážka, protože pokud si na zámek uděláte výlet, máte o zábavu postaráno. Kromě prohlídky zámku, kde máte na výběr ze dvou okruhů a sklepení, můžete absolvovat projížďku na lodičkách, dát si zde oběd nebo legendární "černou zmrzlinu". Jakou má příchuť, to už vám neprozradíme.

Na Červenou Lhotu od nás pojedete nejspíš přes Kamenici nad Lipou, kde se můžete zastavit v místním pivovaru, ochutnat jejich pivo a dát si jídlo v kvalitní restauraci. Pokud s sebou budete mít i děti, tak ty určitě uvítají Pohádkovou říši skřítka Fábuly nebo v Kamenickém zámku muzeum hraček.

Dva kilometry od Červené Lhoty si přijdou na své milovníci muzeí. Malé městečko Deštná má hned dvě - letecké a provaznické.