Křemešník

Křemešník je velmi rozmanité místo, kde si můžete užít spoustu zábavy. Je vzdálen asi 13 km od naší farmy. Kromě hotelu s restaurací zde můžete najít rozhlednu Pípalku, lanové centrum, kostel Nejsvětější trojice, ale i naučnou stezku vhodnou pro malé děti v celkové délce 3 km. Na Křemešník se můžete vydat autem, které necháte dole pod kopcem a zbytek si vyšlápnout pěšky nebo třeba vyrazit z našeho penzionu na kole.

My jsme se na Křemešník vydali v době rozvolňování opatření proti koronaviru (duben 2020), tak tu byl ještě omezený provoz. Prošli jsme se po okolí, dali si z okénka točené pivo (po dvou měsících to byl skvělý pocit) a smažený sýr s hranolkami a domácí tatarkou. Obešli jsme kostel a rozhlednu, které byly z pochopitelných důvodů také zavřené, ale ten pohyb na čerstvém vzduchu byl příjemný. V zimě se sem s lyžemi určitě vrátíme.

My jsme výlet na Křemešník spojili s prohlídkou vodního díla Sedlice, které je od Křemešníku asi 20 km. Prošli jsme se po okolí a užívali si pobyt v přírodě.