Pelhřimov

Pelhřimov je nejbližší větší město, kam se od nás můžete podívat. Jste tam za 10 minut autem nebo za chvíli na kole. Velmi známé je pelhřimovské Muzeum kuriozit a rekordů, které se nachází v historické budově Jihlavské brány. My jsme tam byli nedávno a je se opravdu na co těšit. Obří zimní bunda, nejmenší obrázek na zrnku rýže nebo světové unikáty ze sirek. Muzeem to ale nekončí, v různých zákoutích Pelhřimova se dají objevit další zajímavosti.

Na Masarykově náměstí se nachází Muzeum pelhřimovských rodáků - Oldřich a Lubomír Lipští. Pokud si budete chtít vystoupat pár schodů, ideální je k tomu vyhlídková věž kostela sv. Bartoloměje. Rodiny s dětma může zaujmout Pelhřimovské peklo nebo Děkanská zahrada, kde je park se zoo koutkem a dětským hřištěm.

Ohledně jídla máme v Pelhřimově a okolí vyzkoušenou Kozlovnu u Zachů, restauraci v přízemí hotelu Slavie, ve Starém Pelhřimově jsme byli v hotelu Gurmania a kousek za Pelhřimovem je moc dobrá restaurace v hotelu Farma. Jsou zde samozřejmě i podniky s vegetariánskou a bezlepkovou stravou. Důležité je ale mrknout na otevírací dobu, v neděli je často zavřeno.