Zvířata 

U nás na farmě chováme dvě plemena skotu - Aberdeen Angus a Masný simentál. Od každého plemene máme vlastního býka. V budoucnu plánujeme také chov prasat. Za zmínku stojí chovný rybník, kde si můžete zkusit chytit kapra.

Aberdeen Angus

První telátka tohoto plemene se v naší republice narodila už v roce 1992. Aberdeen Angus je jedno z nejrozšířenějších masných plemen skotu na světě a jeho domov se nachází v severovýchodním Skotsku. Skot je většinou geneticky bezrohý (i když i u nás se najde pár kraviček s rohy) a jeho barva je černá či hnědočervená. My máme především hnědočervené.

U Aberdeenů je velkým plusem snadné telení, což můžeme potvrdit. Mezi další pozitiva patří vynikající mateřské vlastnosti, plodnost, dlouhověkost a v neposlední řadě odolnost vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Zcela bezkonkurenční je kvalita masa, pro kterou je plemeno Aberdeen Angus v celém světě uznávané a žádané. Maso z jatečných zvířat se vyznačuje vysokým mramorováním, křehkostí, šťavnatostí a specifickou chutí.

Masný simentál

Domov simentálského plemene je ve Švýcarsku. První jalovice tohoto plemene byly do ČR dovezeny z Kanady v roce 1993. Z našich zkušeností víme, že si u Simentálů musíme dávat pozor při telení, protože telata jsou velká a kráva občas potřebuje naši pomoc.

Velice dobrý tělesný rámec a nadprůměrná masná užitkovost simentálského dobytka způsobily, že se v řadě zemí začalo toto plemeno chovat jako plemeno masného užitkového typu. V posledních letech patří toto plemeno mezi nejrozšířenější masné plemeno chované na území České republiky.